V LESE VISÍ ANDĚL

23. února 2017 v 17:40 | Alice |  Recenze knížek
Zdravím všechny čtenáře.
Jak jsem se již v úvodu zmínila, neostišně bych ráda v tomto blogu kopírovala svůj blog předchozí. Tam jsem kromě emočních výlevů psávala také recenze knížek, protože jsem knihomol a prostě mě to bavilo.
Rozhodla jsem se, že v tom zkusím pokračovat, třeba to mě i vás chytí :).
Na začátek jsem se rozhodla vybrat knihu, kterou jsem zvládla ještě před Vánoci, protože, co si budeme říkat, jindy moc čas není. Miluji severské detektivky, ale musím přiznat, že se s pochybnostmi pouštím do autorů mimo mou oblíbenou triádu (Nesbo, Kepler, Larrsson). Teď bych měla spíše říkat kvartet, protože se tam tento nováček přidal téměř okamžitě. Poutavý příběh, který mi nedovolil přestat číst!Anotace:
Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou "Cestuju sama" na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.

Informace o knize:

  • Počet stran: 384
  • ISBN: 9788025905623
  • Rok vydání: 2016
  • Věkové doporučení: 15+
Můj názor:

Originalita, originalita, originalita. To bych ráda podtrhla na prvním místě. Strašně oceňuji, jak si autor vyhrál jak se samotným příběhem, tak s postavy. Každý detektiv má svůj příběh, své trable, stejně jako i jeho rodinný příslušníci. Zápletka sama o sobě je zamotaná a originální. Rozměr masového vraha, má, co si budeme říkat, většina severských autorů. Ale tady je to velmi propracované, do nejmenších detailů.
Jednoduše tomu uvěříte, žijete ten příběh také. Autor dokáže psát tak, že soucítíte s kolegy detektivy, že se případ nepohybuje, cítíte únavu s hlavním detektivem, ale i vzrušení, když zjistíte posun v případu.
Tento příběh je navíc okořeněn aspektem dítěte. Odpovídá to tendenci seveřanů být tak trochu drsnější, než "ti dole". Tedy, nic proti, myslím, že je to jeden z důvodu jejich úspěchu- žádné hraní v rukavičkách. Děti jsou zde obětmi vraha, často se zde i zmiňuje o vnučce hlavního detektiva (která se do toho také samozřejmě nějak namočí). I přes mou hypersensitivní povahu jsem tolik netrpěla, nezavírala knížku. Pro mě to bylo další polínko do ohně propadnutí tomu, že se to vážně děje.
Po doslova spolykání prvního dílu jsem byla štěstím bez sebe, když jsme pod stromečkem našla od Kuby druhý díl s názvem Sova. Příběh byl stejně originální, poutavý a napínavý. Linie hlavních postav- detektivního týmu se vyvýjí, pokračují.
Doporučuji všemi deseti, ať vášnivcům v detektivkách nebo úplným začátečníkům.
Vaše,
trochu smutná, že na tento druh knížek není o semestru čas,
Alice


Anotace, informace o knize a obrázek vzat z webu: http://www.martinus.cz/?uItem=242145
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama