TO, CO VÁM NA NĚM VADÍ JE TO, CO VÁM CHYBÍ

25. února 2017 v 12:28 | Alice |  Zápisník jedné...
Zdravím všechny čtenáře.
Dneska jsem se s Vámi chtěla podělit o filosofii, kterou jsem se naučila, kupodivu, na přednášce světové literatury. Absolutně nevím, jak jsme se k tématu dostaly, ale pamatuji si tu hodinu velmi dobře. Postarší profesorka dokázala přejít od Oidipa k radám, jak si udržet vztah. Říkala, že většina věcí, co nám na druhém vadí jsou ty, co nám u sebe chybí. Samozřejmě to musíme brát s rezervou na drobné vlastnosti a děje, pokud nám vadí, že nás mlátí či že nepracuje, problém v nás zas tak tolik něvězí.


Když se nad tím zamyslím, musím s tím souhlasit.
Zrovna včera jsem se po tom, co jsem přilítla ze školy, zpracovala jsem si nějaké úkoly, uklidila kuchyň, přečetla část povinné četby, podívala na svého milého. Ten za stejný čas zvládnul koukat na stream a pařit bůhví co. Jo a dojít si nalít džus.
Musím říct, že v tu chvíli jsme byla docela naštvaná. Ne nahlas, to já jsem málo kdy. Ale vnitřně. Nic jsem ale neříkala a jela si dál. Na moudro ideální vztahu jsem si vzpomněla až druhý den.
A je to fakt! Mě vlastně vadí, že se já neumím flákat. Mám zásadu, že do 20:00 musím dělat jen užitečné věcí (většinou do školy). Jsem nervní, když jsem unavená natolik, že nic nezvládnu. A den, kdybych jen ležela a četla si svou oblíbenou knížku je jen v případě, že mě chytne obrovská "deprese" a nebo občas s Kubou třeba na dvě hodinky u filmečku a dobrot.
U spolužaček mi vadí, jak moc řeší módu (prostě pipiny, s dovolením, vlastně bez něj) a to, jak celou VŠ prolézají s wikipedií a nečtením základních knih. Je to proto, že mi vadí, že se neumím oblíkat (což je fakt, já prostě styl nemám, jsem ta holka, co si vezme oblečení, co je prostě nahoře)? Je to proto, že mi vadí, že ty holky nic nečtou, mají více volného času a procházejí?
Nevím, je to možná varianta.
Zase se to musí brát s rezervou a jen na "nešvary". Ty malé. To, že mi na minulém vztahu vadilo, že se vidíme možná jednou týdně, že nikam nechodíme ven, že to jen o tom, mi mělo signalizovat, že se k sobě nehodíme, že každý má představu o vztahu úplně jinou a ne to, že je chyba ve mě.
Tak co, když se hluboce zamyslíte, máte pocit, že to o vás vypovídá?
Vaše,
ustaraná, že nestíhá týdenní plán aktivit,
Alice
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama